| Andrei200202 a întrebat:

am nevoie de un sfat.
Eu am 17 ani si cu ocazia vacantei de vara am decis sa imi caut un loc de munca, mi-am pus anunt pe olx mai mult fara sperante ca ma va suna cineva insa dupa cateva zile m-a sunat o doamna si m-a intrebat daca as vrea sa muncesc in Constanta, Eforie nord, la fastfoodul lor.Le-am spus ca eu sunt din Galati si ca e cam departe insa mi-au spus ca imi asigura cazare si mancare asa ca am fost de acord si am cerut niste detalii.
Mi-au spus ca au nevoie de o persoană serioasa si muncitoare, eu unul ma simt a fi. Mi-au spus ca or sa imi faca contract si or sa-mi dea 2000 lei in mana, ceea ce mi se pare super, insa simt ca e ceva la mijloc...mi-au spus cand as putea sa ajung iar eu le-am zis ca de miercuri si a ramas sa mai vorbim maine. I-am intrebat cum se numeste acel fast food si au zis ca nu are nume, este un fast food de peste si fructe de mare.
Intrebarea mea este daca merita sa incerc, daca nu cumva e teapa..eu n-am mai lucrat si mi-e teama.Persoana mi-a parut de treaba si amabila dar cine stie ce ascunde.
Dau funda unui raspuns care m-ar putea ajuta,

Răspuns Câştigător
| GouDidodino a răspuns:

Cred ca o sa-ti iasa prin piele pentru 2000. Programul ti l-a comunicat sau lucrezi zi lumina, 7din 7?

| Andrei200202 explică (pentru GouDidodino):

Urmeaza maine sa mai discut

| Andrei200202 explică (pentru GouDidodino):

Cam ai ghicitlaughing dar e ok, am deja o saptamana de cand sunt aici si e fain

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Si au zis ca nu are nume, Cum e un fast food fără nume?
Și au promis 2000 de lei.
Ambele put. Să nu crezi.
În plus, La Constanța geme orașul de lume care caută loc de muncă în sezon și te-au găsit pe tine tocmai din Galați.
Știi de ce? Dacă ai fi din Constanța ai putea vedea imediat la fața locului că e țeapă.
Dar ce se gândesc ei. A cheltuit atâta să vină până aici, se va angaja la noi, măcar să își scoată banii cheltuiți pe drum.
Fast food de pește, ok.
Dar fructe de mare?
Ai auzit să se pescuiască fructe de mare la Constanța?
Dar de un fastfood numai cu pește ai auzit?
Ce meniu de fast food numai cu pește ai auzit?
Dar cu fructe de mare? Țeapă, de trei ori țeapă.
Cu cât vorbești mai mult cu ei, cu atât te vor îmbrobodi mai tare.
Iar cazare cum îți dă? Câți angajați mai are? Le dă la toți cazare, sau doar ție care vii de departe? Și unde te cazează? La ei în apartament? Țeapă, de 3 ori țeapă.