| CristiEND a întrebat:

am o factura mai veche la GAZ, cat timp de la data primirii facturii am voie sa intarzii?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti scrie pe factura data scadenta

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul il gasesti pe factura, acolo scrie termenul pana la care trebuie s-o platesti, de regula termenul este de 30 de zile de la data emiterii facturii.
Daca nu o platesti in acest termen poti fi obligat la plata de penalitati iar dupa 45 de zile se poate intrerupe furnizarea gazelor.

| KodrutZ a răspuns:

Mai veche =? In principiu ar trebui sa iti taie gazul la vreo 40 de zile dupa data scadentei, iar de la data scadentei pina cind platesti (sa zicem ca platesti inainte sa iti taie) se aplica un procent de penalizare.