| cosmic_ray a întrebat:

Ce se intampla daca nu platesc factura avon la timp? sa zicem ca intarzii 3 zile cu plata?

Răspuns Câştigător
| chocolatte a răspuns:

Poi in 3 zile nu cred ca se intampla nimic dar plateste-o in maxim o saptamana de la data scadenta, eu am patit-o aveam o verisoara care era si ea reprezentatnt si eu stransesem bani pe comanda mea mai devreme si m-a rugat sa o imprumut sa plateasca comanda ei si in maxim 4 zile primeste si ea bani de la clienti si mi inapoiaza, am facut prostia asta, bani nu i-am mai vazut si am tot primit acasa citati timp de vreo 6-7 luni pana a vazut mama o citatie si a platit ea comanda care de la 3 mil ajunsese la 4 si ceva! Bine inteles ca verisoara mea a intarziat si cu urmatoarea factura ca a intrat in bani si primeste si acum citati ca va fi data in judecata. dar nu se streseaza!

11 răspunsuri:
| Orannginna a răspuns:

Vei primi o citatie prin care esti rugat sa depui banii cat mai repede. Daca nu, poti fi data in judecata. Nu stiu exact cat timp te pasuieste firma.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ca si eu am de plata 11 mil si am de un an si nu mi-au facut nimic nu te mai stresalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am patit si eu cu coordonatoarea mea... a pus comanda si de pe contul meu si acum mi-a ramas mie facuturile ca doar ea ii desteapta si a sunta acolo la avon facand pe prosta ca ce se intampla de nu inca platita comanda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa zicem ca nu fac vanzare se intampla ceva eu as vrea sa ma inscriu si nu stiu mai nimic care stiti bine bagati id meu papusha_dulce51 sau imi trm un email!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se intampla nimic, dupa 7 zile iti pun penalizari de 8 lei, doar atat

| p1sycutza a răspuns:

In 3 zile nu se intampla nimic. dar daca depasesti 4 zile primesti o penalizare.scrie pe site.

| dyayoo01 a răspuns:

Nu se intampla nimica.

| Ioana_1927 a răspuns:

Daca intarzii cu 3 zile nu se intampla nimic...

| Rusu_Leana_1981 a răspuns:

Nu se intinpla nimic doar daca depasesti

| comunt a răspuns:

Buna! va rag sa ma ajutati si pe mine.Eu am fost reprezentanta pe numele mamei pe cand eram minora iar coordonatoarea mea a dat comanda in contul meu si nu stiu ce a facut dar a primit ea coletul. Desigur eu nu am putut plati pentru ca nu aveam de unde sa fac rost de bani.Primesc acasa de 1 an plicuri cu tot felul de amenintari si nu stiu ce sa fac, parintii mei ma cearta mereu cand vin plicuri si imi spun sa platesc dar nu am bani deoarece nici la scoala nu imi mai dau k sunt suparati pe mine, ce sa fac? va multumesc!