| Cosmin1122000 a întrebat:

Am o intrebare : Care castiga mai bine avocatul sau procurorul? Imi puteti si ce pret castiga un entry-level ( incepator )? Dar unul experimentat.Iar acesti bani se castiga pe luna sau proces? Dau fundita! :*

1 răspuns:
| vizitiuclaudiu a răspuns:

Un avocat, castiga mult mai bine ca un procuror cu toate ca e mai mic in stagiatura, nu stiu exact ce pret, dar castiga la proces mai exact cand iti angajezi un avocat inati ii platesti baroul plus comisionul lui, acum depende in ce? drept civil sau penal?