| Dante947 a întrebat:

O mica intrebare. Pentru a primi bani pe card prin Paypal, ce trebuie sa stie persoana care vrea sa'mi trimita? Mail'ul sau ce? happy

Răspuns Câştigător
| Lucrian a răspuns:

Persoana respectiva trebuie sa stie adresa de mail (pe care o ai la paypal), iar tu trebuie sa ai adaugat in contul paypal un card VISA. Dupa ce-ti trimite banii, soliciti la paypal sa ti-i trimita pe card. Vezi ca sunt si niste comisioane cand extragi banii, cred ca vreo 4% sau ceva de genu.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

N-are cum sa-ti trimita bani din paypal direct pe card, iti trimite pe paypalu' tau, apoi tu-i bagi de pe paypalu' tau pe card.si trebuie sa stie doar adresa de mail.

| PornoxxlSelect a răspuns:

Ambele persoane trebuie sa aiba deschis cont paypal, transferul se face din cont in cont cu adresa de emayl, dupa care tu poti sai transferi din contul tau de paypal pe card