| Kamikazee777 a întrebat:

Am o mica problema. Vreau sa deschid o sala de jocuri ( un internet cafe ) si as vrea sa stiu daca un sponsor m-ar putea ajuta financiar sa deschid cafeneaua. Ma refer la o suma de bani? Multumesc!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce cauti tu se numeste investitor nu sponsor, iar investitia presupune la final parte din castig.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un sponsor nu te poate ajuta sa deschizi o activitate comerciala. Fiindca sponsorizarea reprezinta o suma de bani nerambursabila.
Poti apela fie la o institutie bancara sau non-bancara pentru un credit (vei returna banii cu dobanda), fie la un investitor (care va investi bani si va avea drept de decizii si o parte din profit, dupa recuperarea investitiei).

| matrix100 a răspuns:

Internet cafe? nu cred ca ar merge, toata lumea are acuma acasa pc cu internet. a trecut vremea internet cafe-urilor

| raresandrey a răspuns:

Te agiți degeaba nu baga nimeni bani la păcănele, vrei sponsor dar tu ce oferi in schimb?