| AnonimaDoarTaci a întrebat:

Hey! Problema cu "vreau sa devin actrita" mi s-a urcat la cap.Deci asta e visul meu de mica, asta imi doresc eu. Dar maicamea zice ca "ce fac daca devin actrita?". Ei bine stiu ca aici in Romania sa fi "sus pe val" dureaza 15 minute apoi gata cu vedeta cea speciala. Ei poate cu mine nu va fi asa.Ma gandesc ca am si talent sa cant, o sa fac si actorie si am ambitie si dictie si acum am scris o carte care este la corectat astept sa vad daca o sa se publiice sau nu. Ei bine pot sa spun ca am stofa de actrita. Mi-a spus si o profesoara ca trebuie sa fiu mereu aranjata sa stiu cum sa ma comport in societate si nu numai si sa am bani, pentru toate astea.Chiar vreau sa fiu actrita din moment ce am unele calitati de ce sa nu pot.Am cautat pe internet ceva sponsor sau concursuri de astea dar nu am gasit.As vrea sa imi pun calitatile in evidenta pe internet si sa fie descoperite de cineva care sa ma poata ajuta. Dar nu stiu cum? Aveti vreun sfat sau vreo idee? Va rog.

Răspuns Câştigător
| ionela68519182 a răspuns:

Si sora mea tot vrea sa fie actrita dar eu cred ca iti vei schimba parerea peste vreo2-3 ani

15 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Daca ti s-a urcat la cap actoria si nu mai lasa sa-ti intre in cap cartea, e de rau. Ai dreptate ca sunt actrite de 15 minute pe val si la kilogram pe metru patrat si ar fi bine sa speri ca tu nu vei face ca ele si sa speri ca vei fi mai norocoasa si vei sta mult si bine pe val. Intra la o facultate de teatru si film, munceste si invata pe branci si vei reusi sigur sa devii o actrita adevarata nu o "vedeta".

| Floreenofficial a răspuns:

Cam in aceeasi situatie sunt si eu. nu visez sa devin actor ci altceva dar fara sprijinul cuiva important nu prea putem face nimic. sad
ce?! crezi ca daca te pui pe internet te va suna cineva? nu ii pasa nimanui de talente ci se promoveaza numai nonvalorile si incultura!sad
Oricum iti doresc succes si poate intr-o buna zi ni se vor indeplini visele!

| karellen a răspuns:

Din cate stiu eu pentru a fi actrita (adevarata) trebuie sa faci UNATC -ul; si mai multa atentie la gramatica si punctuatie (daca tot spui ca ai scris o carte...)

| last_9432 a răspuns:

Fa-ti un filmulet de prezentare si arata talentele pe care le ai si apoi imprastiel pe toate siteurile

| aalexandradumitru a răspuns:

Draga,si eu am acelasi vis. m-a rog mult sa mi se indeplineasca visul de o viata si maine daca se poate. am incredere in Dumnezeu. vreau sa iti spun ca am fost la una din cele mai rele scoli din oras. din oct 2010 am vrut sa merg la unul din cele mai bune licee de gimnaziu si m-am rugat Domnului pana in sep. 2011. binenteles ca am trecut prin multe dar mi s-a indeplinit visul. si acum m-a rog zi dezi sa devin actritza si regizor. si sa stii ca nu e devreme niciodata sa incepi o astfel de cariera daca ai ocazia. mai ales daca tatal tau e preot si te lasa desi nu prea ar vrea...ma rog.iti urez mult succes! bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam ina ceasta situatie sunt si eu. Si eu visez de mica sa fiu actrita si am acest talent dar nu stiu cum sa fac ca sa ajung actrita si nu stiu unde sunt stiu si eu ceva concursuri s-au ceva ca sunt si copii care sunt actori nu stiti ei ce au facut daca stiti va rog ajutati-ma si pe mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau si eu sa fiu actrita desi am avut cateva sansa sa fac asta ei bine nu le-am dat accept iar acum imi pare rau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu oricine devine actrita. e nevoie de multa chibzuinta si nu oricine face fata.nu se stie daca esti facut pentru asa ceva. eu am idei marete dar nu stiu daca sunt folositoare

| AnonimaDoarTaci explică:

Dar bine.Nu fac fite de vedete. Dar daca asta e visul meu de cand eram mica sa fiu in centrul atentie ma descrie enorm de bine.Si mama stie asta.Sii stie si ce talente am si chiar ar vrea sa pot sa devin ceea ce vreau dar nu vede rostu ca zice ca "actori roamani nu prea ajung nicaieri". Ei nah nicaieri nu prea cred.Mai sti poate o sa ajung.In fine oricum multumesc de sfat oOo Nimeni oOo.

| adriana97_5200 a răspuns:

Stii daca ai talent trebuie sati urmez visul dar vreau sa-ti dau un sfat :daca vei vrea forte tare ceva numai decit el se va indeplini...

Răspuns utilizator avertizat
| PRINCESS_8640 a răspuns:

Stii vreau si eu foarte mult,poate de intrebat citeva actrite care au devenit, dar nu pot face legatura cu ei, iata care e problema!

| pintilie27 a răspuns:

Auzi da unde sa dau ca sa-mi publice poeziile ca vad ca tu ai dat sa publice o carte!

| StelutaX a răspuns:

Ia-o mai usor,pana la urma, toti vrem sa devenim vedete,dar putin dintre noi avem acest noroc,si eu imi doresc asta,dar daca parintii si nimeni altcineva nu ma sustine,cum mi se va indeplini visul? Sa-ti dau un sfat:Mai intai axeaza-te pe invatat,straduiestete,ai incredere mai ales in tine si in Dumnezeu,iar atunci cand tu crezi ca doresti sa-ti asumi riscuri pentru a deveni actrita spune-le parintilor tai! Eu m-am gandit asa, si ti-o spun si tie atunci cand ajungi la liceu, incearca sa te interesezi de fotomodel, si daca ai vreo sansa de acolo incepe sa porneasca sccesul, daca nu posteaza in PlayBoy, cand o sa ai varsta peste 18 ani, si poate vei avea o sansa! Si tine minte:Incercarea moare ultima!:*

| bumbumbum555 a răspuns:

Pai,am o prietena care vrea sa fie actrita si a dat probe pentru doua roluri si le-a luat.Filmele vor fii difuzate la TV.
Si eu imi doresc de foarte mica sa fiu actrita sau designer, dar cel mai mult actrita.Si mama e imopotriva asta...ca ce fac daca devin actrita, blablabla!
Visul meu eu sa devin avtrita si sa ma mut in Los Angeles.
Am sa dau si eu probe pentru un rol (Doamne ajuta!).
Daca tu chiar vrei sa devii asa ceva, iti doresc mult succes! Dar sa fii actor nu e o meserie, e mai mult un hobby...chiar daca castigi multi bani.Am auzit ca daca devii actor...vedeta in general, esti obligat sa pozezi***pentru mai multi bani, dar nu cred ca e adevarat.
Orcum, succes!