| BBitzza a întrebat:

am si eu o intrebare.Eu vreau sa dau la Academia De Politie mentionez ca acum trec clasa a 12-a.Am inceput deja pregatirile si toate cele si doresc sa dau la jandarmi.
Intrebarea mea este urmatoarea : dupa ce termin facultatea cu ce salariu o sa ies + daca puteti sa imi mentionati sporurile sau chestii de genu.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Salariul minim este undeva la peste 2800 lei si cu sporuri cu tot poate ajunge catre 4000 lei. Nimeni nu-ti poate spune cat iei pentru ca depinde si de locul unde vei lucra, de functie si de arma la care ajungi.
Citeste si aici: http://www.prolex.ro/2015/12/10/guvernul-a-adoptat-salarizarea-pentru-2016/