| Ionut231312 a întrebat:

Salut, sunt clasa a 12-a si doresc sa urmez Academia de Politie, sectia Jandarmi. In schimb, in cazul in care nu reusesc sa intru, as vrea sa incerc si la Academia Fortelor Terestre Sibiu. Intrebarea mea este... la stiinte administrative ce vei ajunge sa lucrezi?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://bit.ly/2I1Psf0

| Ionut231312 explică (pentru Salontanul):

M-am uitat deja pe asta...nimic nu spune ce vei ajunge la lucrezi in viitor...

| Salontanul a răspuns (pentru Ionut231312):

Comanda = Leadership militar, Administratie publica (servicii sai intendenta cum se zicea alta data), Contabilitate si informatica de gestiune (finante), Managementul organizatiei (pregatirea trupelor si conducerea lor), Managementul sistemelor de comunicatii militare (asigurarea legaturilor).

| sierra1 a răspuns:

Specialitatile militare: Intendenta si Finante-Contabilitate