| anonim_4396 a întrebat:

Vreau dupa ce termin clasa a 8-a sa ma dau la academia de politie. pana acum am avut media generala peste 9.20,dar nu sunt chiar asa buna la sport. mentionez ca am pile. am vreo sansa sa intru daca asa? trec in clasa a 7-a momentan

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Fa mai intai liceul, ca la Academie nu ai cum sa mergi dupa clasa a VIII-a!

| Derye a răspuns:

Deci esti clasa a a6a si ai 9, 20! Pana la sf. celei d'ea 8a o sa ai maxim 9, 00! Nu esti bun la sport? Atunci i'ati gandu'. Iti zic eu, mai bine te duci la un liceu normal, apoi dai la Academia de Politie (care e ca un fel de facultate). Scoala de politie o faci doar ca pregatire pentru liceul de politie, deci e cam useless. La fel si cu liceul militar!

| Sin a răspuns:

Degeaba ai pile, daca nu esti buna la sport nu intrii.Cu tot cu pilele.Sau eventual reusesti sa termini scoala si mai departe ce faci? Ca mai departe nu o sa reusesti sa treci.Incearca altceva.
+ Nici media nu e suficient de mare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nstu unde o sa ma duc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fetito, fa liceul, intai. ia-ti bacul. media nu conteaza la academie. acolo dai examne din romana, istorie si engleza. in plus, dai si probe sportive.