| MrBrioshell a întrebat:

am si eu o mica intrebare am ajuns la varsta la care am ajuns sa ma gandesc ce pot face peste fr-o 2 ani. Am permis de 1 an (am 19 ani) si la 21 de ani vreau sa ma angajes la o firma de taxi dar nu am gasit nimic folositor pe net. Imi puteti spune cat castiga un taximetrist la firma si cu masina firmei? Si am mai auzit ca dupa o perioada de 3-5 ani pot pastra masina Multumesc anticipat si daca puteti rasp mai ales la aia cu masina dau funda

2 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Foarte putin si foarte variabil. Nu mai e o afacere in ziua de azi, sunt prea putini clienti si prea multi taximetristi. In plus e o meserie grea si riscanta. Chiar presupunand ca-ti lasa tie masina aia dupa 3-5 ani, o masina care a facut taxi atatia ani e o masina terminata, nu e nicio afacere. Esti foarte tanar, poti face orice curs/scoala si sa incerci sa faci o meserie mai comoda, mai putin riscanta si mai bine platita.

| Becheanu_Adrian_1976 a răspuns:

Sal lucrez la pelicanu taxi, planul e 100, roni la 24 ore, e nevoie de atestat, se cistiga binisor daca stai pe str