| Superior a întrebat:

Un taximetrist conduce masina firmei sau propria sa masina, costumizata in asa fel incat sa arate ca un taxi?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Taximetristii conduc masinile firmei, putini sunt cei care conduc propriile lor masini, si acest lucru deoarece daca se strică masina firmei o repară șeful, tot seful plăteste impozitul pe masini, si este mai simplu pentru taximetristi, ei doar conduc masina firmei si atit.

| AFR81 a răspuns:

Depinde. Poti sa conduci masina firmei sau sa lucrezi pe cont propriu. Nu ma intreba alte detalii. Sunt multe lucruri care trebuie facute pentru a intra in legalitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca conduce masina firmei dar cu care umbla si dupa servici, iar daca demisioneaza sau e concediat va avea nevoie de o masina proprie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa lucrezi pe cont propriu ai nevoie de licenta, care costa ceva, in plus masina trebuie sa nu fie mai veche de 5 ani.