| DraV3N a întrebat:

Salut TPU,am si eu o problema cu neobux. Tatal meu are cont pe neobux de aproape un an, eu mi-am facut contul ieri.Atunci cand eu fac acele "reclame" tatalui meu ii apar ca sunt facute, tin sa mentionez ca avem 2 calculaoare care impart internetul printr-un router.Am incercar sa iau legatura cu cei de la neobux dar nu pot..adica nu stiu cum.
Daca cineva stie ce pot face...va rog sa raspundeti.

Răspuns Câştigător
| jonahmeans1024 a răspuns:

Salut! PTC-urile astea se bazeaza pe conexiunea la internet. Dupa cum scrie si in regulament nu poti avea doua conturi pe aceeasi conexiune la internet. Daca vrei sa nu se mai intample acest lucru intra de pe smartphone, tableta(3g, nu wifi) sau du-te la un prieten.

4 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Incearca pe alt brower (Firefox, Chrome, Opera).
Daca tatal tau intra pe un singur brower iar tu alegi alt brower adica opusul sau.
Si o sa mearga.

Eu iti recomand.
Imbinati utilul cu placutul intr-un joc de strategie gratuit in care profitul poate fi schimbat pe bani reali.

Inregistreaza-te gratuit:
http://www.marketglory.com/strategygame/demonul112

| DraV3N explică (pentru Mihail2020):

Am cont si pe acel site dar habar n-am sa-l joc.happy

| snzpaul a răspuns:

Aveti aceelasi MAC, IP.
Neobux permite doar un cont pe IP.

| DraV3N explică:

Multumesc tuturor, am gasit cum sa fac...happy am ip dinamik si impart internetul prin router, restarez routerul si pot face reclamele dupa ce le face "tata"