| SiderS a întrebat:

Salut, TPU!
Am un card de cumpărături la BT, am luat ceva în 12 rate acum 2 zile, întrebarea mea este, când trebuie să depun prima rată? Tot în această lună sau în luna următoare? Scuzați categoria nu sunt sigur ca se încadrează aici sau la shooping. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ce scrie in contract, ca ar trebui sa scrie cand incep ratele si la ce data este scadenta plata, doar sa te asiguri ca o platesti cu 2 zile inainte de ziua scadenta, ca nu cumva sa nu ai bani in cont in ziua respectiva sau uiti sa o platesti.

1 răspuns:
| Dragobeta a răspuns:

Nu scrie in contract ca la salar?
La primul salar depui rata.