| DanielDanny a întrebat:

Intrebare pentru cei care au luat in rate de pe eMAG prin TBI, dupa ce aleg numarul de rate si dau Trimite Comanda, ce se intampla pe urma, banca tbi isi ia automat rata pe luna din card pur si simplu (cum s-a intamplat cand am luat in rate din eMAG wallet) sau trebuie sa mai completez ceva pe urma, un contract, etc?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce a vrea sa iei prin tbi? Au niste dobanzi incredibile si iti mai iau si 100 lei analiza dosar... da ma rog, scrie pe site procedura

"*Comisionul de analiza in valoare de 95 lei se aplica doar pentru prima tranzactie finantata de catre tbi bank. Pentru o noua tranzactie, finantata tot de catre tbi bank din linia de credit acordata la momentul primei tranzactii, comisionul de analiza perceput / tranzactie va fi de 0 lei.

Te incadrezi pentru un credit furnizat de tbi bank, daca respecti cateva criterii minime:
Cetatean roman cu domiciliul in Romania
Venit minim acceptat:
Salariati: 1.250 lei – minim 3 luni neintrerupte la actualul angajator
Pensionari: 1.000 lei
Varsta aplicantului: 18 – 75 ani*
* cu conditia ca varsta de 75 de ani sa acopere perioada contractuala

Cum cumperi in rate online prin eCREDIT de la tbi bank?
Iti adaugi produsele dorite in cos iar ca metoda de plata selectezi In rate online prin eCREDIT
Selectezi numarul de rate si oferta de finantare tbi bank
Imediat vei fi redirectionat in platforma tbi bank unde vei parcurge urmatorii pasi:
Pas 1 - Completare date
Pas 2 - Identificare online
Pas 3 - Semnare electronica a contractului de credit
Primesti imediat raspunsul de aprobare, moment in care care produsele tale urmeaza a fi livrate la adresa declarata"

| DanielDanny explică (pentru suntserios):

Mda de asta am intrebat, daca ma redirectioneaza sa mai dau si alte informatii, nu ma mai bag, toate bancile de genu asta care dau imprumut au dobanzi mari daca faci pe multe luni gen cetelem, provident...

Ma intreb de ce nu mai am alocat in eMAG wallet ca era convenabil, cand am facut prima data aveam 1000lei si am luat de 400 in 4 rate si le-am platit, acum imi arata ca am 0 din 2000 in wallet...

| thunder11 a răspuns:

Eu am incercat si nu o sa iti trimita comanda pana nu te suna pe camera sa le arati buletinul cu fata ta langa el si trebuie sa completezi cateva formulare si sa semnezi online, si in final nu am fost acceptat din nu stiu ce motiv.