| Pitbullllll a întrebat:

Salut TPU, am un prieten care ar vrea să facă un credit de 3000 de lei însă are doar 18 ani și nu e nici angajat, aveți idee unde poate face acest credit? Sau daca se poate ceva cu dobândă mică și să facă tatăl lui pentru el dar de preferat daca poate face el, mulțumesc anticipat

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu poate nicaieri. Nici camatarii nu ii dau imprumut decat daca ar gira cu ceva care este al lui. Dar nu are.

suntserios
| suntserios a răspuns:

El nicaieri
nici camatarii nu ii dau daca nu are venituri

| Catrice a răspuns:

La cămătari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cămătari, clanul Duduianu. laughing În rest nici o banca nu ii va acorda împrumut dacă nu are loc de munca.

| Dintrebare a răspuns:

Doar un IFN ii poate da credit daca nu are venit (ceea ce nu recomand). Plus ca pentru 3000 de lei nu are rost sa se incurce cu un credit. Nu poate lua imprumut de la cineva suma asta? In cel mai rau caz sa ia tatal lui creditul.