| Liviu321 a întrebat:

Doresc să fac un împrumut pentru achiziția unei mașini noi, însă nu știu ce fel de credit să aleg și de la ce banca. O sa împrumut în jur de 7000 euro, restul sumei o am deja. Mă gândeam să iau un credit de nevoi personale de la ING, unde am și salariul. Aveți vreun sfat daca e vreo altă bancă care oferă dobândă mai buna sau ce fel de credit să aleg? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu merita sa faci imprumut pentru masină, băncile pun comisioane mari si daca imprumuti si sa zice m ca i ti va da banca, tu cand dai inapoi banii plătesti de două ori suma imprumutata deci avantajul il ia banca prin comisioane. Cel mai bine i ati masină din banii pe care îi ai deja fara sa te mai bagi dator sclav la bănci. Si nici nu poti fi sigur ca banca te imprumută, trebuie sa nu ai niciun fel de datorie nici la alte banci nici la utilitati intretinere telefon etc, ai nevoie de adeverinte de la locul de muncă să fi angajat de cel putin 6 luni, deci nu merită atita bataie de cap pentru o masină.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In general banca la care incasezi bani iti va oferi cea mai buna oferta