| Popescu_George-Eduard_2000 a întrebat:

as dori sa va intreb urmatorul lucru:
Recent am inceput sa caut niste joburi si am aplicat pe mai multe siteuri, unul dintre ele este ejobs si am observat ca la unul dintre joburile la care am aplicat arata acceptat pe telefon, iar cand intru pe site pe pc imi spune: "CV-ul tau a fost selectat pentru urmatorul pas al procesului de recrutare".
Daca poate cineva sa imi explice ce inseamna as aprecia.
Intreb acest lucru deoarece la unele arata ca a fost doar vizualizat, dar am fost sunat de companie, iar acesta in care arata acceptat nu am primit inca vreun apel.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil tine de politica interna a companiilor. Cei care primesc multe cv uri probabil le triaza prima data, restul suna pe toti

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Așteaptă, poate te cheamă la un interviu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca ai putea fi chemat la un interviu. Dar nu-ti fa mari sperante. Eu am statusul asta la una dintre aplicatii de prin februarie.