| FrancezuRN a întrebat:

as dori și eu sa știu, cam ce profit ar fi la un salon de înfrumusețare, cu frizerie, coafor. așa aproximativ lunar,?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In primii ani sigur nu vei avea profit, doar pierdere.
Salonul trebuie cumparat sau inchiriat, dotat, trebuie sa platesti lunar salariile, facturile utilitatilor si materialelor consumabile etc.
Amortizarea investitiei se face din banii ramasi din venitul realizat, din care scazi toate cheltuielile.
Doar dupa ce s-a amortizat toata investitia vei avea profit, care va fi impozitat.
Pentru a-ti duce profitul acasa va trebui sa platesti si impozit de dividende.
Ce ramane, va fi profitul tau net.

Veniturile lunare insa depind de cantitatea si calitatea serviciilor prestate, care depind de vadul comercial si de priceperea personalului angajat.
.

| RAY a răspuns:

Depinde man de multe, zona, oras

| Eduard619 a răspuns:

Nu poti sa primesti un raspuns, pentru ca depinde in primul rand orasul, zona orasului respectiv, serviciile pe care le ofera salonul si preturile care variaza.