| Muci99 a întrebat:

As dori si eu sa stiu daca in calitate de p.f.a.(persoana fizica autorizata) esti scutit de plata TVA-ului big grin

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da pana la 65.000 Eu.
http://infotva.manager.ro/......-5776.html

| pietrean a răspuns:

Da,poti fi scutit de plata TVA(nu cred ca poti depasi plafonul de 65. ooo euro), cerand acest lucru la Finante, in cazul in care esti inregistrat, sau se specifica de la inceputul activitatii, ca doresti sa nu fii platitor de TVA.Contabilul care-ti tine evidenta(si te sfatuiesc sa ai unul, deoarece el stie ce si cum trebuie facut in orice privinta), stie cum se cere acest lucru.