| AlexICAAlexel a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un PC de pe PCGarage,dar nu prea stiu cum pot face asta in rate. Fiind in rate,ma gandesc ca nu se poate prelua produsul prin livrare si ca trebuie sa ma duc tot eu sa il iau,dar acestia nu au resedinte in apropierea mea (sunt din Mehedinti, din cate am inteles au resedinta in Bucuresti). Astept informatii detaliate despre cum pot achizitiona un produs in rate de la PCGarage! Raspunsul care ma va lamuri primeste funda.

Răspuns Câştigător
| alinox123 a răspuns:

Din ce stiu eu toti resellerii cum e eMAG, pc garage, etc, pot oferi produse in rate, adica lucreaza si ei cu bancile, practic ei fac imprumut in locul tau de la banca si apoi ii restitui tu, tot la banca, foarte simplu poti face un imprumut in banca care crezi ca este mai accesibila si dai comanda online cu plata ramburs. si eu lucrez la un magazin de componente pc si avem un fluturas care trebuie completat dar clientul trebuie sa se duca la banca sa faca imprumutul

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Folosesti un card de credit de la bancile partenere si bineinteles ca iti face livrare acasa

| StefanCosmin a răspuns (pentru suntserios):

Eu mi am luat un PC de la ei, si mi au spus ca eu trebuie sa ma duc sa l iau, ca ei nu fac livrari la domiciliu