| dedu13 a întrebat:

AS vrea si eu sa stiu daca pot depune bani intr-un cont de la ING Bank, Este vorba de o suma relativ mica 30-40 lei, am 16 ani si nu am cont sau card deschis la o alta banca.

3 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Poti depune daca stii datele de buletin si IBAN depunatorului. Sa ai la tine banii, o taxa de transfer si buletinul tau.
Uita-te inainte pe site unde au casierii, au doar la sucursale, ING Office sunt francize si nu lucreaza cu cash.
Bafta

| valentino52 a răspuns:

Poti avea card ca minor cu acordul parintilor. Cont poti avea indiferent de varsta dar nu poti retrage banii singur.

| costan a răspuns:

Atentie! ING sunt francize. nu poti depune bani la orice sucursala, de preferat sa ai un cont deschis si sa depui banii prin bancomat (ATM). In ce priveste varsta nu-ti fa probleme poti sa-ti deschizi cont linistit.