| Mihail_Alecsandru_1996 a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele unui job cu tura de noapte?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde de job.Una e sa fii paznic de noapte si alta e sa lucrezi la o brutarie(exemplu)cand stii ca trebuie sa faci cateva sute sau mii de paini pana dimineata.

| IngridBeatrice a răspuns:

Bună,

Acum dacă lucrezi în tura de noapte trebuie să prezinți, la cererea personalului autorităților abilitate, legitimația de serviciu, adeverința eliberată de angajator sau o declarație pe propria răspundere. Am găsit detalii aici: https://cariera.ejobs.ro/documente-tura-de-noapte/

| LifeIsFine6243 a răspuns:

Eu lucrez la un non-stop doar de noapte. O saptamana 12 ore pe zi de la 8 seara la 8 dimineata si apoi o saptamana libera. Acum partea naspa ca lucrez de noapte este ca in saptamana respectiva dorm foarte putin, toti se distreaza insa eu sunt la lucru. Partea faina este ca nu prea ai mult de lucru comparat cu ziua