| SanduEu123456 a întrebat:

Salut TPU.
Credeti ca mai merita sa cumperi masini avariate, sa le faci si sa le vinzi, se mai scoate profita din asa ceva?
Astept un Raspuns! Ofer Funda!

Răspuns Câştigător
| ReZiSTorr a răspuns:

Depinde de masina.Normal ca daca iei un Golf 5 avariat sa il repari si apoi sa in vinzi nu merita deloc. Masinile mai scumpe, avariate, merita daca sunt la un pret bun.

4 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Daca le faci cum trebuie, ca si cum le-ai face pentru tine, nu iti iese profit decat daca ai tu cunostinte avansate de mecanica si faci totul tu. In rest...

| StoicAnalysis a răspuns:

Se numește samsareala. Și nu știu dacă merita. Având in vedere ca se văd avariile pe carvertical.

| Raptorz a răspuns:

Daca vrei sa repari masina ca la carte, te ajunge cu costurile cam cat ar fi una neavariata.

Daca o repari pe genunchi, normal ca o sa faci profit.

| danimarinescu a răspuns:

Sunt foarte mulți care trăiesc încă din această îndeletnicire. Să recunoaștem, sunt uni care au flerul înăscut în a face bani din nimic. Cred că au rămas pe baricade cei mai buni, și aia nu o duc că înainte.