| AlexAttac a întrebat:

Salut TPU,
Cum as putea castiga bani la 12 ani, vreau as imi cumpar ceva si parintii au spus ca nu il cumpara ei, si ca trebuie sa contribui si sa muncesc pentru el, de la ei primesc cate 1-2-5 lei pentru fiecare treaba pe care o fac (dus gunoiul, mers la magazin etc.), dar treaba merge cam greu, am strans asa 189 de lei si cu ce mai aveam eu economisiti din burse si alte mijloace in total am 300 de lei (3 mil.).
Cum pot sa strang mai repede banii?
Stiu ca nu prea am ce sa muncesc la 12 ani...

9 răspunsuri:
| dinumario a răspuns:

La 12 Pariuri sportive si vanare de petarde altceva nimic

| neutrino a răspuns:

Fa un contract cu parintii tai: pentru fiecare nota de 10 sa-ti dea o suma de bani, iar pentru notele mai mici tu returnezi aceeasi suma.

| Cσcσ a răspuns:

Hey! laughing pai roaga-te si tu de ei.Mie mereu mi-au dat parintii mei bani sa imi cumpar chestii si fara sa fac ceva in schimb.O singura data am avut o problema cu ai mei, cand am vazut niste pantofi superbi intr-un magazin :X iar ei au zis ca nu o sa-mi cumpere niciodata asa ceva asa ca m-am dus la bunicii mei care bineinteles mi-au dat bani.(oricum au avut dreptate, au un toc foarte inalt iar eu nu pot merge cu ei, nu i-am purtat decat odata).
Auzi, eu chiar nu cred ca poti face bani la 12 ani, adica nici eu nu prea am cum, si am 16 ani.Cred ca pentru varsta ta, ai facut destui bani.Iti dai seama ca pentru a face bani la varsta asta, trebuie sa faci chestii ilegale...nu stiu, zic si eu big grin

| manablitz a răspuns:

Salut! Exista unele site-uri care te plătesc sa vezi reclamele anumitor companii sau al unor oameni.
Mai multe detalii la: http://fastcashmethods.weebly.com

| alexbera02 a răspuns:

Vin sarbatorile, iar rudele iti vor da bani.
Sau, poti sa mergi sa colinzi, probabil vor fi cativa oameni care sa iti dea si bani!

Sau poti sa vinzi chestii pe mercador.happy

| countingstars a răspuns:

Iti dau niste idei, dar sa nu te astepti acum sa castigi mii de lei.
-du-te la colindat/urat
-vinde chestii pe diferite site-uri
-daca tot vin sarbatorile, poti sa iti rogi parintii, prietenii sa iti dea bani in loc de cadouri
-pune pariuri cu prietenii (atunci cand esti sigur ca ai dreptate in privinta unui lucru)
-fa treaba altcuiva si cere bani pentru asta
La multi bani! happy

| gigel9105 a răspuns:

aici e solutia http://www.marketglory.com/strategygame/legionaru9105
de aici te ajut eu
doar inregistreaza-te

| wbruce965 a răspuns:

Vrei sa faci bani online simplu si usor, incearca cea mai sigura solutie, intra aici
http://paidcoin.com/landingpage.php?ref=22900
youtoube
https://www.youtube.com/watch?v=UBkYXivUI6E

| Kamikaze12345 a răspuns:

Fa-ti o laba si te culca...nu ai cum sa faci bani la 12 ani laughing Du-te la somn >.