| Anomim2025 a întrebat:

Am reușit să strâng bani pentru a cumpăra un aparat foto performant.

Ideea e că părinții nici până la vârsta de 19 nu mă lasă să cumpăr ceva din banii economisiți de mine.

Cum pot să îi păcălesc atunci când vor vedea aparatul?

Răspuns Câştigător
| sorinake a răspuns:

Cumpara-l, accepta critica lor, fii serios si invata in acest domeniu si ii vei convinge in timp ca s-a meritat sa faci ca tine.

10 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Ar trebui sa pui intrebarea astora care fac aparate performante; si sa-i intrebi de ce le fac asa de mari si nu le fac mici. happy

Lasand gluma la o parte, daca stii ca ai tai iti vor lua aparatul, atunci nu il cumpara, oricat de mult ti l-ai dori. Dar daca iti vor face o morala, atunci merita sa te inarmezi cu rabdare ca sa treci peste asta.
Nu-mi plac nici mie astfel de parinti.

| untu a răspuns:

Poti cumpara aparate foto noi si performante (compacte sau dslr)de la ALTEX, FLANCO, CARREFOUR!

| Staind a răspuns:

Sfideaza-i pe nemernici.

| Kiwibibilă a răspuns:

Dar trebuie sa-ti dea voie?

| JessJessie a răspuns:

Depinde de suma pe care ai strans-o. Iti recomand sa nu iti cumperi un aparat foarte scump, iti pot da o alternativa pentru asta. Pe olx de exemplu sunt multi oameni care isi vand aparatele foto dslr din cauza ca nu le utilizeaza. Poti gasi camere perfomante si in stare foarte buna, cu foarte putine cadre facute la preturi enorm de bune. Incearca varianta asta si explica-le si alor tai ca ai ales o varianta mai necostisitoare si sunt sigura ca o sa isi schimbe parerea.

| sorinake a răspuns (pentru JessJessie):

Olx-ul a ajuns o piata sa tzeparilor in domeniul asta din pacate.
I-as recomanda grupurile fotografilor de pe Facebook. Sunt fotografi recunoscuti in Romania si in care poti avea incredere.

| Anomim2025 explică (pentru JessJessie):

Întâmplător am găsit un DSLR bun la 1.100 de lei.

Iar pe vânzător îl cunosc personal.

Totuși ce pot face concret cu părinții mei? Nici așa llnu le-ar conveni.

| UserRo10 a răspuns (pentru sorinake):

Total de acord cu tine. Daca e sa cumperi de pe OLX, mergi sa vezi lrodusul cu ochii tai, dupa dai banii

| sorinake a răspuns (pentru Anomim2025):

Cumpara-l, accepta critica lor, fii serios si invata in acest domeniu si ii vei convinge in timp ca s-a meritat sa faci ca tine.

| Tiopevuz a răspuns:

Pai daca is banii tai faci ce vrei cu ei. Sau roaga i frumos

| Marycel a răspuns:

Salut, depinde ce vârstă ai, dacă eşti major faci ce vrei cu bani tăi îţi iei ce vrei când vrei, acum depinde ce fel de părinţi ai tu dacă vrei să investeşti bani întrun aparat foto Performant şi de bună calitate şi vrei să te faci Fotograf nu văd carei problema...