| Alessio223 a întrebat:

Salut TPU, dacă am un punct scazut la purtare in clasa a 6 a mai pot face liceul militar? Dau funda

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa ai media la purtare de cel putin 9 in anii de scolarizare. Deci n-ai probleme.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Nu exista liceu militar ci colegiu si nu exista "aerian". Colegiile militare sunt vocationale cu specializarea matematica-informatica. Specializarea se face in scolile militare pentru subofiteri si maistri si in facultate pentru ofiteri, dupa colegiu.

| Celcestietot a răspuns:

Salut, de ce ti-a scazut cu un punct?

| Alessio223 explică (pentru Celcestietot):

Am făcut o prostie și mi au scăzut un punct, și chiar mi-ar place sa fac liceul militar sau militar aerian

| Celcestietot a răspuns (pentru Alessio223):

Daca ai un motiv bine intemeiat nu cred ca ar fi o problema asa mare.

| just4ubr2015 a răspuns:

Nu trebuie sa ai 10 pe linie

| Alessio223 explică:

Mersi

| Salontanul a răspuns (pentru Alessio223):

Multumesc si eu pentru apreciere! Cu placere.