| Cristi_Cryss_1997 a întrebat:

de cati bani as avea nevoie sa imi deschid un mini market? ar fi profitabila afacerea asta? va rog urgent, doar cine stie sa raspunda sa raspunda cine nu, nu big grin multumesc!

3 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Ai ceva cheltuieli la inceput. Gandeste-te cat te costa chiria spatiului, dupa spatiu actele[nu costa exagerat dar e o suma] dupa toate actele cat te costa sa cumperi marfa, dupa cumparatul marfii cu ce o transporti, in functie de ce marfa vrei sa vinzi iti trebuie aprobari. Pe ce afisezi marfa? iti trebuie mobilier dupa mobilier iti trebuie casa de marcat, eventual niste camere de filmat sa nu te trezesti cu surprize. Este profitabila daca este amplasata intr-o locatie mai cunoscuta, nu departe de blocuri/case si cu preturi avantajoase, sa nu fie adaosul comercial exagerat. Dupa cate ti-am enumerat ai nevoie lejer de 25, 000 euro, calcul exact exact nu iti poate face nimeni decat la fata locului

| Cristi_Cryss_1997 explică (pentru Aylee):

Doar un mini market?

| Aylee a răspuns (pentru Cristi_Cryss_1997):

Indiferent cat de mini ar fi tot ai cheltuieli mari. Daca ia masina de transport deja, rafturi si vitrine frigorifice, lazi, frigidere etc te ajunge mult mai putin.