| tibidarkman a întrebat:

Am mai gasit o intrebare fara raspuns poate ma ajutati voi:Merg doua persoane la un hotel cer o camera cu doua paturi de la o receptionera caseza pe fiecare cu 15€. La un momendat receptionera si-a dat seama ca ia casat cu 3€ mai mult.Cheama femeia de servici si o trimite la acei doi oameni ca sa le de-a bani inapoi. Femeia de servici bandita un € fura ea si le da numai 2€, un € la fiecare. Unde este mai un euro

2 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Ce? pai l-a ciordit tipa aia...menajera! unde sa fie?

| valygaby94 a răspuns:

A casat - inseamna a te debarasa de acel lucru sau obiect deoarece nu mai ai nevoie de el. Poate ai vrut sa spui ca i a incasat cu... mai mult, dar in fine. Raspunsul ar fi ca un euro l a luat receptionera. Argument... 1 euro l a luat femeia de serviciu,(se explica clar ) 2 euro i au primit clientii ( iar se explica ) unde este 1 euro? deci al patru-lea. In nici un hotel nu se inchiriaza camerele cu jumatati de centi, deci trebuia sa de a 4 euro inapoi, nu 3.