| Prtio a întrebat:

Eu lucrez la KFC Mihai Bravu. Lucrez 4 ore. Cat este la momentul actual salariul minim pe economie?

Mulţumesc anticipat!

DAU FUNDĂ!

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Stai.
Tu pentru 4 ore iei salariu minim?!?

| ChiarEu2 a răspuns:

De ce nu cauți pe Google: "salariul minim pe economie"? Nu era mai puțin de scris și aflai mai multe?

| TheGreenWolf a răspuns:

Salariul minim pe economie s-a majorat de la 1 ianuarie 2019, fiind prevăzute și praguri superioare pentru angajații cu studii superioare și pentru cei din sectorul construcțiilor, în anumite condiții.

Potrivit HG 937/2018, salariul minim pe economie a crescut de la 1900 de lei la 2080 de lei brut. De asemenea, persoanele cu facultate care au cel puțin 1 an vechime în muncă în domeniul studiilor superioare vor avea salariu minim brut 2350 lei lunar.

| Anonim47372 a răspuns:

Salariul minim pe economie s-a majorat de la 1 ianuarie 2019, fiind prevăzute și praguri superioare pentru angajații cu studii superioare și pentru cei din sectorul construcțiilor, în anumite condiții.

Potrivit HG 937/2018, salariul minim pe economie a crescut de la 1900 de lei la 2080 de lei brut. De asemenea, persoanele cu facultate care au cel puțin 1 an vechime în muncă în domeniul studiilor superioare vor avea salariu minim brut 2350 lei lunar.