| GeorgeRzv a întrebat:

Salut TPU,

In Romania in prezent as vrea sa stiu care sunt cele mai cautate domenii de munca usoare si care ar fi cele mai bine platite?

4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Usor si bine platit... ramane la stadiul de vis happy. Nu ai sa gasesti munca usoara.Statul degeaba ar fi cea mai simpla solutie si efectuata usor insa nu e platita bine, sincer, nu ai gasesti happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce intelegi tu prin munca usoara, ca daca te pricepi si le faci cu placere toate sunt usoare.

| johnnny123 a răspuns:

Daca ar exista ceva usor si bine platit, acel lucru ar deveni instantaneu greu, pentru ca toti oamenii s-ar bate sa-l faca si nu ar fi suficiente slujbe pentru toti in acel domeniu. Intelegi cum functioneaza?

Joburile bine platite sunt in general acele joburi pe care nu le poate face oricine. Nu poti deveni neurochirurg sau programator experimentat peste noapte.

Si intr-un caz si in celalalt e nevoie de multi ani de munca grea pana cand munca sa devina mai usoara si mai bine platita.

| HeisenbergBB1 a răspuns:

Nu stiu la ce te referi tu prin usoare dar informatica, medicina si limbile straine sunt cele mai cautate si unele dintre cele mai bine platite mesereii in momentul de fata, exceptie face medicina poate.In Romania medicii nu sunt atat de bine platiti dar in afara da.