| anonim_4396 a întrebat:

Ce limbaje de programare sunt cele mai cautate si mai bine platite in Romania? ma intereseaza ca sa stiu pe ce sa pun accentul! As vrea sa stiu parerile voastre despre joburi atat din orasul Craiova cat si din tara! Multumesc!

6 răspunsuri:
| edizamfir a răspuns:

Autocad e limbaj de programare? :o
eu credeam ca e un program pentru design
ca limbaj de programare eu stiam ca e C#-ul si Java thinking

| suntserios a răspuns (pentru edizamfir):

C#, Java, c, c++, php, python, delphi, visual basic, pascal, ruby, asp si lista poate continua, nu doar c# si Java.

| edizamfir a răspuns (pentru suntserios):

Da stiuwinking
am dat doar o sugestie...nu trebuie sa imi sari in capwinking
atot-stiutorulewinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai auzit si tu de ceva si hop iti dai cu parerea

autocad nu e limbaj de programare, e doar un tool de design

suntserios
| suntserios a răspuns:

Hotaraste te ce iti place si ce vrei sa faci

in programare web cel mai cautat e php apoi asp. trebuie sa stii si ceva html si javasript

daca nu alegi programare web atunci Java e cel mai cautat dar c/c++ e cel mai bine platit (in general nu e o regula chiar)

in ambele cazuri trebuie sa ai si cunostinte de mysql. Oricum un programator bun nu ar trebui sa se lovesca de sintaxa unui limbaj

| MrSoapte a răspuns:

Java!
Poti incerca ceva gen, oracle!
Asta stiu ca se plateste fantastic de bine!
Incearca sa te axezi pe baze de date!