| GulDan a întrebat:

Am si eu nevoie de bani si chiar vreau sa ma apuc serios dati-mi si mie idei ce si cum sa lucrez online sa fac bani pe pc.
si poate ma ajuta ca am talent la desen.

10 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Ca sa lucrezi online trebuie sa fii foarte bun/buna ceea ce nu esti fiindca daca erai veneau firmele mari la tine sa-ti faca oferte. Daca vrei vreun ban va trebui sa te deplasezi de acasa, sa cauti de munca si in caz ca gasesti sa te tii de treaba ca noi toti (adica sa mergi zilnic la servici si sa faci ce ti se cere). Munca online este pentru oamenii foarte inteligenti si bine pregatiti.

| GulDan explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

E adevarat ce zici dar tin sa te contrazic la unele... poate sunt bun ok? tu nu ai de unde sa stii si nimeni findca nu ma cunoaste nimeni..am cunostinte care castiga bine pe internet dar nu zice din motivele lui personale...mandrie.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru GulDan):

''Sunt bun da nu ma vede nimeni'' e doar un mit, sa stii.

| GulDan explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Trebuie sa-ti promovezi talentu ca sa il vada cineva auzi sa ma caute firme mari..cum sa ma caute daca nu stie si nu a vazut nimic din ce fac eu.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru GulDan):

Firmele mari te iau direct de pe bancile facultatii daca esti bursier, asa te cauta. D-aia am zis ca nu esti bun cu adevarat, daca erai bursier la facultatea de automatica atunci erai deja filat si super ofertat de marile companii si nu mai intrebai pe TPU cum sa faci bani online.

| GulDan explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Nu ai inteles la ce ma refer..nu mai conteaza

| ChrissD a răspuns:

Incarca sa pictezi pe sticla pentru ca se plateste foarte bine sau sa inerci sa devi un arhitect...

| FlorinM28 a răspuns:

Daca nu asteptari foarte mari de la inceput gasesti pe goo.gl/PjxPl cateva idei de a face bani online. Sunt si cateva site-uri unde poti uploada poze/ desene si sa catigi bani de pe urma lor

| alexacarmina a răspuns:

Http://realsharecash.com Pay per download un serviciu in care partenerii face upload la un fisier privat pdf, doc, mp3 etc. dar nu warez sau orice altceva incalca legea de autor.
Plata per fisier depinde din ce tara se descarca fisieru cel mai bine se platesc tarile usa, uk, au, de, it ..etc.Userul ca sa descarce fisierul trebuie sa
completeze un forumular de exemplu sa introduca emailu sau nr de telefon dupa ce a efectuat aceasta operatiune complet vei fi platit.
Daca ai un site poti sa iti afisezi banerul tau cu linkul de afiliat si castigi din ce castiga ei.Promovezi linkul pe facebook, forumuri, straine sau din Romania si o sa castigi bani.Plata minima prin paypal 50$

| GulDan explică (pentru alexacarmina):

Ok mersi dar daca si tu lucrezi la asa ceva imi lasi si mie id ceva sa putem vorbi? ca asa cum mi-ai zis pe scurt nu prea inteleg totbig grin.