Întrebare recomandată | Ardei87 a întrebat:

Mama a trimis niste bani din Italia pe numele unei persoane. Acea persoana nu a putut scoate banii ca avea buletinul expirat. Intrebarea este : Cat timp mai sunt banii in acea agentie. Dupa un timp va pierde banii sau vor fi acolo mereu?

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Bani sunt in aceea agentie.
Ai dreptul sa iti ei banii (nu stiu durata ca nu stiu la ce agentie ai sau la banca etc.).
Dar durata care poti tine bani sunt:
(O luna, 6 luni, un an, 2 ani).

Ti-am zis durata (daca ziceai unde aveai bani sau la ce agentie) poate iti dadeam datele mai concrete dar asa ti-am dat durata.
Daca are buletinul expirat sa isi shimbe buletinul dureaza (2-4 saptamani) sa faci buletinul la urgenta (1-2 saptamani dureaza).

Nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

4 răspunsuri:
| Happyjump a răspuns:

Isi face rapid buletin, banii nu se vor pierde dar pentru orice eventualitate sa isi facă repede

| SpeedO123 a răspuns:

Pai in agentie banii nu se perd in durata de 0 luna sau mai mult daca nu ei banii se intoare la proprietaru

| th00d a răspuns:

Banii in agentii stau doar 10 zile si trebuie sa se duca acea persoana care a trimis banii sa ii ridice si cand e gata buletinul sa ii depuna din nou

| Sara20304050 a răspuns:

Banii nu se pierd, eventual se vor returna, dar 10-15 zile stau in banca.