| anonim_4396 a întrebat:

parintii mei nu au bani sa ma intretina sa pot merge la o facultate dar am inteles ca este un program numit Investeste in tine, daca stiti despre el imi puteti spune mai multe? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| eckblume a răspuns:

Scrie pe google,, Investeste in tine,, si o sa iti apara primele pagini in format pdf. Citeste acolo criteriile.
La facultate se acorda bursa sociala. Daca esti trecut caz social (la secretariat, pe site la orice facultate sunt afisate criteriile, ai metodologia) o sa treci la buget (la facultatile pe care le stiu asa se procedeaza) -> in acest caz vei avea si transportul decontat, mai putin cel de la metrou.
De asemenea, daca esti printre primii poti obtine si bursa de merit pe langa cea sociala.