| LukaNuma a întrebat:

Îmi puteți spune la ce se folosește acest program numit Aimersoft DRM Media Converter?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Pe site-ul oficial asa spune, ca scoate restrictiile impuse de DRM, care impiedica redistribuirea sau multiplicarea continutului protejat, luptand astfel impotriva pirateriei. Il poti incerca, daca ai luat softul dintr-o sursa sigura, fara virusi.

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

DRM vine de la "Digital Rights Management" protection, aplicate pe fisierele video. Nu stiu exact ce presupune asta, dar softul iti elimina acest DRM din filme si iti converteste fisierele video si audio in diverse formate. Daca stii ca nu folosesti softul, nu il instalezi sau il poti scoate din sistem, in caz ca e deja instalat.

| LukaNuma explică (pentru dannyel86):

Tocmai asta e și idea,vrea să-l folosesc. Dar m-am documentat pe google,și nu prea am înțeles.
Vreau să știu dacă acest program,"cumva", dacă scoate copyright-ul dintr-un video... mă refer la faptul că eu, am nevoie de acest program pentru unele video-uri, exemplu "Anime video-uri", unele le pot uploada pe Facebook, altele nu deoarece au copyright.Deci,programul acesta scoate copyright-ul(protecția) din aceste video-uri?

| dannyel86 a răspuns (pentru LukaNuma):

Pe site-ul oficial asa spune, ca scoate restrictiile impuse de DRM, care impiedica redistribuirea sau multiplicarea continutului protejat, luptand astfel impotriva pirateriei. Il poti incerca, daca ai luat softul dintr-o sursa sigura, fara virusi.

| vLaD1110 a răspuns:

Google It

| LukaNuma explică:

Înțeleg,îl voi încerca... mulțumesc!