| alex09_3541 a întrebat:

Poate sa afle o unitate non-bancara ca am mintit spunand ca am servici daer eu nu am. Nu mi-a cerut adeverinta de salariat si nici extras de cont. Am spus ca lucrez la o firma. Mi-au cerut doar copie de pe buletin. Ce se poate intampla daca afla

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu aceasta ar trebui sa te preocupe acum, dupa ce ai luat creditul de la un IFN(institutie financiara nebancara), ci metoda/ele practicate de acest camatar de tip IFN pentru a-si recupera creditul si dobanzile aferente! Daca i-ar fi interesat acea adeverinta, fii sigur, ti-ar fi cerut-o!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca pot afla si inca foarte usor, este destul sa dea un telefon.
Si ai savarsit infractiunea de fals in declaratii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce ai semnat pe acolo, ce ai declaratm depinde despre ce unitate e vb. Oricum se afla foarte usor daca esti salariat sa nu, iar ce ai facut tu teoretic se numeste fals in acte si este infractiune

| Mihaela1964 a răspuns:

Daca se straduiesc pot afla, ai lasat copie dupa CI, au CNP-ul tau.

| alex09_3541 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri