| Condrache_Marian_1989 a întrebat:

Salut, TPU recent mi-am facut si eu cont de paypal si am bagat un card sa il am acolo, dar explicati-mi ce poti face cu paypal la ce te ajuta? Si inca ceva daca cineva imi transfera cu paypal o suma de bani pot sa o bag de pe paypal pe un card si invers?

Răspuns Câştigător
| Natalie4u a răspuns:

Salut! PayPal este un serviciu online de plată care îți permite să trimiți și să primești bani prin internet. Iată câteva lucruri pe care le poți face cu PayPal:

1.Cumpărături online: Poți utiliza PayPal pentru a plăti produse sau servicii online, astfel încât să nu fie necesar să introduci informațiile cardului de fiecare dată.

2. Trimiterea de bani: Poți trimite bani prietenilor și membrilor familiei, fie prin intermediul site-ului PayPal, fie prin intermediul aplicației mobile PayPal.

3. Primirea de bani: Poți primi bani de la alte persoane prin intermediul PayPal. De asemenea, poți utiliza PayPal pentru a primi plăți de la clienți sau clienți potențiali.

4. Retragerea de bani: Poți retrage banii din contul tău PayPal pe un card bancar sau într-un cont bancar.

Dacă cineva îți transferă o sumă de bani prin PayPal, poți să o retragi pe un card bancar sau într-un cont bancar. Pentru a face acest lucru, trebuie să conectezi contul tău bancar sau cardul la contul tău PayPal și să selectezi opțiunea de retragere.

De asemenea, poți adăuga bani pe contul tău PayPal de pe cardul tău bancar. Pentru a face acest lucru, trebuie să selectezi opțiunea "Adaugă bani" și să introduci informațiile cardului tău bancar.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti ajuta la nimic, atat vreme cat nu ai un cont eligibil si valabil si nu-l vei putea folosii niciodata.

| bya27 a răspuns:

Eu cu paypal folosesc pentru a baga bani in jocuri sau daca nu am posibilitatea de paysafecard am de paypal si da poti baga bani de pe paypal in card