| Catabtr23 a întrebat:

Salut TPU,

Sa ziceam ca eu as vrea sa trimit un colet prin FAN Courier pentru cineva. Acea persoana doreste ca sa ii ofer verificare la destinatie. Am facut un test pe site si pentru un colet de 45 KG te ajunge cam 85 de lei(distanta vreo 500 km).Sa spunem ca acea persoana s-ar razgandi la verificare si numai vrea pachetul. Se poate face ceva pentru a plati el reintoarcerea, pentru ca mie nu mi-ar conveni sa platesc si reintoarcerea, sunt aproximativ 200 lei pierduti pana la urma. Spuneti cat mai multe pareri.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu se poate! Eu am refuzat un colet cand m-au sunat de la curier si le-am spus ca nu vreau. Am comandat de la unii care faceau reclama spam si-mi trimiteau zeci de e-mail-uri. Apoi le-am spus de ce le-am returnat coletul.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea ai ce face trebuie sa suporti si costul intoarcerii coletului daca il mai vrei inapoi