| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU!

Spuneti-mi, va rog, stiti care este limita maxima de retragere lei din bancomat Raiffeisen Bank, pe zi, la un cont curent standard, si daca comisionul de retragere numerar este mai mare?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Limita de ridicare este de 3.000 lei/zi. Comisionul de ridicare este de 0, 2% din suma ridicata dar minimum 2 lei.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Https://www.raiffeisen.ro/......ane-PF.pdf

intre 3000 si 10000 lei, depinde de card

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am card standard. In linkul dat de suntserios, spune ca e de 3000 lei. Dar comisionul e acelasi de retragere?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La cei 3000 lei, cat ar fi comisionul de 0, 2?

| Staif a răspuns (pentru anonim_4396):

3.000 X 0, 2 / 100

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

La 3.000 lei comisionul de ridicare este de 6 lei.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Asta voiam sa stiu. Multumesc, domnule Ioan.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc tuturor!

| PadréAlvarez a răspuns:

Eu am ridicat 6000 de lei de la ghiseu, de la bancomat este de 4000 maxim cred.