| Tataru_Ionut_2001 a întrebat:

Stie cineva cati bani primesti daca intri in somaj in Franta? Nu cat e somajul pe luna, din cate am inteles primesti pe laga somaj o suma de bani mai mare la inceput. OFER FUNDA

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Eu nu te-am intrebat unde locuiesti tu sau parintii tai, ci doar daca tu sau parintii tai, sunteti cetateni francezi.
Pentru ca, de somaj poate beneficia doar un cetatean al tarii respective, nu un muncitor clandestin sau ocazional, indiferent ca lucreaza legal in Franta.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai cetatenie franceza, ca sa poti beneficia de somaj in Franta?

| Tataru_Ionut_2001 explică (pentru Violleta2022):

Parintii mei locuiesc in franta, si urmeaza sa inter in somaj

| Tataru_Ionut_2001 explică (pentru Violleta2022):

Da, au cetatenie franceza, urmeaza sa intre in somaj pentru a-si gasi locuri mai bune de munca

| Violleta2022 a răspuns (pentru Tataru_Ionut_2001):

Sa le fie cu succes, atunci.

| Tataru_Ionut_2001 explică (pentru Violleta2022):

Păi voiam să aflu si eu cat e suma aia de bani rolling on the floor))) atâta voiam

| Tataru_Ionut_2001 explică (pentru Violleta2022):

Pentru efort iti dau si funda

| Violleta2022 a răspuns (pentru Tataru_Ionut_2001):

Eu nu te-am intrebat unde locuiesti tu sau parintii tai, ci doar daca tu sau parintii tai, sunteti cetateni francezi.
Pentru ca, de somaj poate beneficia doar un cetatean al tarii respective, nu un muncitor clandestin sau ocazional, indiferent ca lucreaza legal in Franta.