| anonim_4396 a întrebat:

sunt din Botoşani şi aş dori să ştiu dacă pot face ceva cu electronicele vechi (telefoane vechi sau noi cu touchscreen care nu le mai foloseşte nimeni, imprimantă, unitate de calculator, monitoare ). De exemplu în Bucureşti sunt sedii care colectează pentru anumite piese.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Ce este functional inca, poti da cadou la cei care nu-si pot permite.
Contacteaza si service-urile, ei au nevoie de piese de schimb, chiar si recuperate. Poti primi si ceva bani pentru ele.
Piesele defecte, nerecuperabile, care nu trebuie la nimeni, le poti da la un centru de deseuri.