| Dorueraluat a întrebat:

Sunt intr-o dilema si am nevoie de ajutorul vostru! De vreo 2 saptamani incerc sa imi vand calculatorul (e un pc decent de gaming), am pus anunt pe olx, tocmai, okazii si pe un grup de pe facebook, dar inca nu s-a aratat nimeni interesat. Ce sa fac sa il vand mai repede, dati-mi va rog sugestii, idei, sunt disperat, chiar am nevoie de banii astia pe care l-as vinde. Multumesc.

9 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Are dreptate FatUglyVirgin un calculator asemanator cu ce are el mi-am facut eu acum vreo 3 ani cu vreo 12 mil. in plus aveam 500gb, ddr3 si dvd-rw. acum doar sa ceri 650-690 pe el si sa il vinzi in 600 ron mai mult sigur nu da nimeni, in plus nu merg jocurile aparute anul asta pe ce ai tu, maxim ruleaza la minim; componentele alea adunate fac atat daca le iei de pe eMAG daca le mai gasesti, de ce sa cumperi ce ai tu cu 1000 ron cand daca mai ai inca vreo 300-400 ron iti faci unul nou si componente mai bune?

| FatUglyVirgin a răspuns:

Ce componente are?

| Dorueraluat explică (pentru FatUglyVirgin):

Placa de Baza Intel DG43GT
Memorie RAM - KINGMAX 4 GB DDR II 800 Frecventa
Placa Video - Gigabyte nVidia GeForce GT630 2GB
Procesor - Intel Core 2 Duo 3GHz E8400
SURSA 450W KME PX-450RPEG, S-ATA
HDD Seagate Barracuda 320GB, 7200rpm, 16mb

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Dorueraluat):

Sunt curios, cat ceri pe el?

| Dorueraluat explică (pentru FatUglyVirgin):

1,000 de lei negociabil fiindca probabil o sa se ajunga undeva la 850 de lei pretul final...

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Dorueraluat):

Zic sa incerci cu 600 lei maxim, o sa ai mai mult succeswinking, toate componentele alea nu fac atat nici noi

| Dorueraluat explică (pentru FatUglyVirgin):

Cum sa dau cu 600 de lei maxim omg, plus ca o sa vina toti ratatii sa cerseasca cu 400-500 de lei. Nici gand, trebuie sa vina unul nepriceput nu o sa fiu fraier sa il dau cu asa putin.

| Dorueraluat explică (pentru Dorueraluat):

Si componentele toate adunate originale fac nu mai putin de 1, 000 happy

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Dorueraluat):

Atunci nu o sa-l dai niciodata, nimeni nu o sa cumpere componente asa vechi care nici nu se mai fabrica