| Xenoverse a întrebat:

Sunt un baiat cu handicap si trec printr-o perioada proasta, acum cateva luni lucram la un centru crestin ca voluntar pe la magazinele de Second Hand si eram platit doar cu 3 lei ora eu fiind nemultumit de banii acestia am plecat de la magazine.

Am noroc ca ajutam pe unul de la un magazin de mobila (cu ajutorul celor de la centru) si au fost zile in care ma chema des si primeam cate 50 sau 60 lei pe zi sau mai ajutam cand primea marfa din Germania, dar in ultimul timp nu ma mai cheama des si a gasit pe altul mai bun si ma cheama doar cand primeste marfa.

Dupa aceea m-am dus pe la supermaketuri ca sa depun cv-uri pentru angajare dar oamenii de acolo mi-au spus ca ma vor suna si ghici ce... nu m-au mai sunat.

Nu stiu ce sa ma mai fac, am nevoie de bani urgent pentru un laptop nou. Dau funda la cel mai bun raspuns.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In perioada cand nu ai de lucru, spune-i fratelui tau care munceste in Anglia, sa te ajute cu bani, cu 100-200 de euro pe luna, ca nu-i mare lucru petru el, sa renunte la suma asta.
Tot el poate sa-ti cumpere si laptopul cel nou, desii sincer, nu stiu la ce ai avea tu nevoie de un laptop nou, ca munca de birou nu ai, pozitii importante prin societate nici atat, nu trebuie sa scrie articole pe la ziare si nici sa mergi la sedinte cu el, iar pentru joculete, este foarte bun un laptop second hand, de cateva sute de lei.

| sierra1 a răspuns:

Eu iți doresc sănătate și numai bine dar un laptop nu nou dar bun și second hand, ce are?

| Xenoverse explică (pentru sierra1):

Decat second mai bine unul nou.

| sierra1 a răspuns (pentru Xenoverse):

Corect: decât sărac mai bine bogat, decât urât mai bine frumos, decât bătrân ramolit mai bine tânăr șamd.
Dar se întâlesc cele două: voința cu putința...

| Illuminati2016 a răspuns (pentru sierra1):

Decat bogat si sarac, mai bine bolnav si sanatos

| sierra1 a răspuns (pentru Illuminati2016):

De ce nu sănătos și bogat și frumos și deștept?

| patrik986 a răspuns:

Din pacate persoanele cu handicap sunt date la o parte din cauza ca oamenilor le este frica sa nu greseasca cu ceva sau alte chestii (cunosc cazuri). Incearca sa gasesti un loc de munca potrivit pentru tine. Poti sa incerci pe diferite siteuri special facute pentru persoane cu dizabilitati cum ar fi https://ro.jooble.org/......zabilitati cineva tot te va angaja, asta depinde de persoana.