| Xenoverse a întrebat:

Salut, sunt un baiat cu dizabilitati si lucrez la un centru crestin dar sunt platit doar cu 3 lei ora si la mine in oras sunt 5 magazine second care apartin de centrul crestin si la unul din ele eu lucrez.

La centrul acela mai sunt doi muncitori care ei sunt cu 15 ani mai mare ca mine si eu cateodata merg cu ei la un magazin ca sa incarcam si sa descarcam cutii, mobila etc. la alte magazine.

Dar cateodata unul din ei doi ma enerveaza, ba zice ca eu sunt mamaliga, ba zice ca stau si ma uit la ei cum muta o mobila prin magazin si eu cum sa ii ajut daca ei doi apuca sa mute un dulap.

Vreau sa ma ajutati cum sa reactionez ca sa nu mai fiu luat tare? Cel mai raspuns primeste desigur o funda.

6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Te bagi din timp sa faci treaba pe care o presteaza ei

| RAY a răspuns:

Eu spun sa vezi de alt job, pe bune dupa ce ca lucrezi pe gratis mai si te streaza aia, ce e aia 3 lei pe ora, plus ca cate ore descarci marfa sa fim seriosi, faci macar 6 lei pe zi? vine zilnic marfa? sunt convins ca ai putea gasi altceva si mai bine platit, nu te conforma, resemna

| Xenoverse explică (pentru RAY):

Odată am vrut să mă angajez la un supermarket am dus cv-ul la ei si m-au intrebat ce handicap am acolo, le am dat numarul meu de telefon si mi-au spus că ma vor suna peste câteva zile și de atunci nu am primit un apel de la ei. Cel mai nașpa este ca locuiesc într-un oraș mic ca Hunedoara și nu am unde sa ma angajez.

| RAY a răspuns (pentru Xenoverse):

Nu trebuie sa spui ca ai un handicap,stiu e somajul mare, hai mai spre vest, ceva de lucru gasesti, nu ai un handicap fizic poti munci, nu te resemna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hotii aia se plimba cu masini de 200 de mii de euro, cu aur pe ei, si tu esti voluntar pe 3 lei pe ora? gaseste alt voluntariat happy

| Demidol a răspuns:

Daca esti cu dizabilitati, vorbeste cu seful tau si explica-i situatia.
Daca ceilalti doi nu sunt cu dizabilitati, nu ar trebui sa te trimita cu ei la lucru, sau sa mergi cu ei dar pentru munci pe care le poti face.