| Anonymous1995 a întrebat:

Unde pot verifica sa vad daca am vreo amenda primită? Am fost prins in ratb fara bilet si vreau sa vad daca am luat amenda, nu am semnat niciun proces verbal.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu ai cum si unde sa verifici! Procesul verbal de constatare a contraventiei, cu sau fara semnatura ta, il vei primi la adresa din CI. Poti sa achiti jumatate din minimul amenzii in termen de 48 de ore de la data inmanarii sau comunicarii procesului verbal de constatare.

1 răspuns:
| Andrei7600 a răspuns:

Nu ai unde sa verifici laughing