| RedNose a întrebat:

Cand iti faci abonament la ratb cu carnetul de note ce date iti ia de pe el?(CNP, adresa) M-a prins controlorul si aveam abonamentul expirat de pe 13 luna asta si cand l-a luat a vazut si nu mi-a facut nici un proces verbal sa semnez, nimic nu mi-a dat la mana ca si cand ar avea amenda.La pus la aparatul care il au mereu cu ei si mi-a zis ca o sa primesc amenda 150lei. Voi ce credeti? o sa-mi vina amenda sau fara proces verbal nu exista nici o amenda si doar m-a speriat? Stiu ca mai m-a prins o data eram cu o prietena si nici una nu aveam bilet(cu era pe atunci) si ne-a zis daca avem sa platim 50lei pe loc si i-am platit si din aparatul ala a scos un bon ca am platit pe loc. Dar la un card din acela nou, nenominal exista vreun nume, CNP sau adresa? Daca nu l-am validat poate sa-mi dea amenda daca era in acelasi caz numai ca nu era abonament, era card nenominal?

1 răspuns:
| Larisa211 a răspuns:

Ia absolut TOT ce se gaseste in carnetul tau, adica adresa, nume, telefon si nr. matricol, dar si scoala.