| djacido a întrebat:

Salut.Trebuie sa primesc un cadou pe care l-am castigat pe un site.Cand ma duc dupa colet, trebuie sa platesc vreo taxa? Coletul este un cadou...deci nu stiu valoarea lui. Dau Fundytza.Mersi.

Răspuns Câştigător
| pengu a răspuns:

Buna.
mergi dupa colet (daca este trimis prin posta romana) atunci cand vei primi un aviz de la oficiul postal de care apartii; la 3 zile dupa expedierea coletului ar trebui sa ajunga acest aviz. Teoretic nu ar trebui sa platesti nici o taxa, avand in vedere faptul ca e cadou, doar eventual taxa postala, dar teoretic ar trebui sa o plateasca cei care iti trimit coletul.
bye tongue

1 răspuns:
| katala a răspuns:

De regula coletele se taxeaza in functie de greutatea lor. Sa ai niste bani la tine ca s-ar putea sa platesti ceva. Cred ca 10 sau 20 lei sunt suficienti.