| laura1 a întrebat:

Am o intrebare destul de urgenta. Am primit un colet de la un prieten din Turcia bineinteles gratis deoarece e cadou. As dori sa stiu cat costa taxa de depozitare pe zi si daca trebuie sa platesc taxe vamale si preturile.happyps: coletul are aproape 3 kg

Răspuns Câştigător
| melaniame a răspuns:

Daca e gratis ar trebui sa nu platesti nimic doar daca plateai la primirea coletului trebuia sa platesti si taxe vamale. deci in opinia mea cel care a trimis coletul suporta tot. stiam ceva de genu la 10 kg plateai 3% 2% depinde ce continea din valoarea coletului