| MariuS88c a întrebat:

Salut tuturor, la 13 ani cum as putea sa imi strang niste bani de buzunar?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Raul pai sincera sa fiu te-ai sfatui sa ajuti vecini la una si alta .....sau pe ai tai sa le ajuti la cate ceva si sa le zici ca ai nevoie de bani vezi tu ce faci te :* FUNDITA? sunt prima care a rasp. :*

| PinkPanther001 a răspuns:

Strange alocatia!

| AnNéVidoff a răspuns:

Simplu! happy
Te imprumuti la colegi (imaginar) si le zici alor tai ca trebuie sa le dai! happy (1/2 max 5 lei)! happy
Si in rest, cere-le zilnic cate 1-2 lei dimineata! happy
Ban cu ban se face comoara! happy

| MontgomeryRosette a răspuns:

Poți să îți faci o pușculiță și să păstrezi sume mici din rest dacă ai tăi te trimit la cumpărături.

Eu am strâns și câte 20 de lei odată numai din mărunți. big grin